צור קשר

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מהי תאונת עבודה?

  "תאונת עבודה" ע"פ חור הינה כאשר:

  1. התאונה קרתה במהלך שעות עבודתו של הנפגע.
  2. התאונה קרתה עקב תנאי העבודה בהם נאלץ הנפגע לעבוד.
  3. פגיעה של עובד בזמן השתלמות או פעילות חברתית מטעם החברה, ובכלל באירועים בהם יש קשר ממשי והדוק למקום העבודה, יכולה להיחשב כפגיעה בעבודה.
  4. כאשר מדובר בעובד עצמאי – תאונת עבודה תחשב ככזו אם קרתה תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח יד.

  להלן המקרים בהם התאונה תוכר כתאונת עבודה:

  תאונה בדרך מביתו (או מהמקום שבו הוא לן) אל העבודה, או תאונה בדרך מן העבודה אל ביתו, או ממקום עבודה אחד אל מקום עבודה אחר.

  • אם הפסיק המבוטח את דרכו המקובלת בהפסקה של ממש או סטה ממנה סטייה של ממש התאונה לא תוכר כתאונת עבודה אלא אם: הנפגע הפסיק או סטה בכדי להתפלל תפילת בוקר בציבור בבית התפילה שהוא מתפלל בו. הנפגע ליווה את ילדו אל הגנון, אל גן הילדים, אל מעון הילדים (או אל מקום אחר שאושר בתקנות הביטוח הלאומי) וכן כדי להחזירו משם.
  • תאונה בשעת עבודתו במקום העבודה (או בסביבתו הקרובה ביותר) בזמן שעשה להצלת גוף או רכוש, או למניעת נזק לגוף או לרכוש.
  • בשעת עבודתו, מפגיעה (שלא עקב העבודה) שפגע בו אדם אחר בחפץ הנמצא במקום העבודה (או בסביבתו הקרובה ביותר), ובלבד שלנפגע לא היה חלק בגרימת הפגיעה.
  • למבוטח השכיר – במקום שהוא או חבריו לעבודה סועדים בשעת ההפסקה שנקבעה על דעת המעסיק ואינה עולה על 3 שעות, וכן בדרכו מן העבודה, אל אותו מקום, או בחזרה מאותו מקום אל העבודה.
  • למבוטח השכיר. חבר ועד העובדים של מקום עבודתו, וכל מבוטח, חבר ועד מושב עובדים – בשעת מילוי תפקידם זה ועקב מילוי התפקיד. וכן בדרכם למלא את התפקיד ובדרכם חזרה.
  • למבוטח השכיר – בדרכו מן העבודה או ממעונו אל מקום בחינה שהוא נבחן לפי חוק החניכות או לפי חוק שירות התעסוקה, או בדרכו חזרה ממקום הבחינה או העבודה או אל מעונו.

  גם תקיפה, תוך כדי ועקב העבודה, כולל תקיפה מינית, תיחשב כפגיעה בעבודה, אם היא גורמת לנזק גופני או נפשי ומצריכה טיפול רפואי.

  כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים, בדרכו מביתו לעבודה, או בדרכו מהעבודה הביתה, התאונה תחשב בנוסף להיותה תאונת דרכים, גם תאונת עבודה.

  על מנת להרחיב את הידע, ניתן לקרוא את המאמר תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

  מה לעשות אחרי תאונת עבודה?

  עם תהליך ההתאוששות וההחלמה, חשוב ביותר לפנות לעו"ד המתמחה בתחום זה, על מנת להגיש תביעה, אשר כל מטרתה היא שאתם תקבלו את הפיצויים המקסימליים המגיעים לכם, בתחום זה, משרד עורכי דין אורית פז, קצר הצלחות רבות.

  צרו עמנו קשר עוד היום לשם קבלת ייעוץ מקצועי!